Vinařství Čech

Vinařství Čech

Kierujemy się filozofią założyciela i pierwszego właściciela winnicy,  po którym nasza winnica nosi nazwę; staramy się robić jakościowe i dobre wino za rozsądną cenę, abyście zawsze chcieli wracać do wina z winnicy Čech  z Tvdonic.

 

Rodzinna winnica znajdująca się w miejscowości Tvrdonice.  Siedziba firmy, zbudowana w 2000 roku, znajduje się na peryferiach Tvrdonic Wyposażona jest w najnowocześniejszą winiarską technologie i znaczna część produkcji jest ukierunkowana  na wina jakościowe , produkują także wina lodowe (eiswein).

Zarządzają 20 ha własnych winnic i skupiają się przede wszystkim na wysokiej jakości winach jakościowych z wyróżnikiem. Białe odmiany, które można znaleźć na winnicy to: Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay. Z czerwonych przede wszystkim:  Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet i Dornfelder.

Dotychczas największymi sukcesami winnicy Czech było 3 miejsce w  najlepszej kolekcji win w konkursie Kral Vín 2011 oraz w międzynarodowym konkursie w Izraelu Terravino 2011 pod patronatem OIV zostali absolutnymi zwycięzcami z winem lodowym Sauvignon 2010 , tytuł międzynarodowego championa konkursu, narodowego championa oraz championa kategorii. Tzw. Wielki złoty medal i tytuł championa kategorii różowych  win uzyskało także i rose Cabernet Sauvignon 2010.

W 2012 roku także odnosili sukcesy w międzynarodowych konkursach w Francji, USA, Belgii, Niemcach, Austrii.