O nas

Z miłości do Moraw i z pasji do wina.

Wino to nie tylko trunek, to przede wszystkim styl życia i nieodłączna część kultury, pejzażu i folkloru.

Nasz sklep Winoteka czeska powstał w 2012 roku po to by rozwijać naszą winiarską pasję i dzielić się nią z innymi. Morawskie wina zainspirowały nas do tego aby stworzyć miejsce - sklep, w którym nie tylko sprzedaje się produkt, ale gdzie rozmawia się o winie, wymienia doświadczenia, przekazuje wiedzę.

Chcemy przybliżać kulturę pięknego regionu Moraw  i zapoznawać z morawskimi winami, które są w Polsce wciąż mało znane a zasługują na pełną uwagę wszystkich, którzy lubią dobre wina. Morawy stały się dla nas natchnieniem i motywacją do działania i poszukiwania, mamy nadzieję, że może i nam uda się być natchnieniem dla innych.

Specjalizujemy się w imporcie win ze środkowej europy, ponieważ właśnie w nich dostrzegamy olbrzymi potencjał. 

Wina morawskie odznaczają się owocowo-korzennymi aromatami, bogatą gamą zapachów i pełnią smaku, są unikatowe i produkowane z sercem w gościnnych regionach południowo-wschodnich Czech, coraz częściej doceniane i nagradzane na światowych konkursach.

 

Znamy osobiście wszystkich producentów sprowadzanych przez nas win. Dzięki starannej selekcji dysponujemy szczegółową informacja na temat win i winnic z których pochodzą. Często są to małe, rodzinne, wielopokoleniowe winnice, w których z połączenia ciężkiej pracy z doświadczeniem i sercem powstają wspaniałe, różnorodne wina.

Oferujemy sprzedaż jakościowych win morawskich. W  asortymencie posiadamy wina butelkowe jak i wina nalewane z beczki.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji nas odwiedzić i pozdrawiamy tych, którzy zaglądają do nas  od naszego początku.

Dane kontaktowe

Winoteka czeska

Adam Kisza

Wiejska 3

65-001 Zielona Góra

tel.: 880 349 520

Odsłon artykułów:
44307