Vinařství Znovín Znojmo a.s.

Firma Znovin Znojmo niezmiennie przynależy do morawskiego winiarstwa. Jest średnim przedsiębiorstwem, które dziennie sprzedaje17 000 butelek wina. 3,5% win wypijanych rocznie w Czeskiej Republice to wina Znovin Znojmo. Dla wielu Znovin jest synonimem rzetelnego i przyjaznego podejścia do klienta. Filozofia firmy opiera się na zaufaniu klienta.

Partnerzy handlowi doceniają przede wszystkim niezmienną jakość i szeroki asortyment win, który się sukcesywnie i nieustannie powiększa. Znovińskie winiarskie portfolio  dogodzi niemal każdemu klientowi.

Vinařstvi Čech

Kierujemy się filozofią założyciela i pierwszego właściciela winnicy,  po którym nasza winnica nosi nazwę; staramy się robić jakościowe i dobre wino za rozsądną cenę, abyście zawsze chcieli wracać do wina z winnicy Čech  z Tvdonic.

 

Rodzinna winnica znajdująca się w miejscowości Tvrdonice.  Siedziba firmy, zbudowana w 2000 roku, znajduje się na peryferiach Tvrdonic Wyposażona jest w najnowocześniejszą winiarską technologie i znaczna część produkcji jest ukierunkowana  na wina jakościowe , produkują także wina lodowe (eiswein).

Czytaj więcej...

Vinařství Radomil Baloun

Radomil Baloun pochodzi z  Velkých Bílovic, z rodziny, która winiarstwem zajmuje się od wielu pokoleń. Wszystko się zaczęło od dziadka Cyrila Kratochvíla, z którym Radomil chodził po winnicy i przesiadywał w winnej piwniczce już jako dziecko. Wtedy pierwszy raz powąchał wino a następnie całe popołudnie spał pod krzakiem winorośli przykryty dziadkowym płaszczem.

 

Wiinnice  Balouna obejmują 30 ha, które znajdują się w Parku Krajorazowym Palava obsadzone są białymi odmianami  : Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený i Rulandské šedé   i 30 ha młodych czerwonych winnic, które mieszczą się w Wielkich Pavlovicach.

Czytaj więcej...

Vinařství Glosovi

Rodzinna winnica Heleny i Lubomira Glossa została założona w 1992 roku w  slovackim podregionie winiarskim południowych Moraw. Posiadają oni 5,5  ha własnych winnic Vinohrady i Stara hora leżących w Moravskej Novej Vsi . W roku 2000 wspólnie z innymi winiarzami z Morawskiej Nowej Wsi i Mikulcic zarejestrowali stowarzyszenie pod nazwą Collegium Vinitorum®. Początki stowarzyszenia sięgają 1968 roku, kiedy to  grupa winiarzy zaczęła się regularnie spotykać i wzajemnie oceniać swoje wina w celu uniknięcia błędów i niedociągnięć i stworzenia jak najlepszego wina. Collegium Vinitorum® składa się z 15 członków, którzy gospodarują 10 ha winnic i produkują rocznie więcej niż 60 000  butelek wina. Celem jest aby serwowane wino było wyjątkowym i niepowtarzanym, naturalnym napojem.

Czytaj więcej...

Vinařství Tomáš KRIST

Siedziba winnicy Tomasza Krista znajduje się w  Miloticach niedaleko Kyjova, subregion slovacki. Została założona w 1996 roku, aby kontynuować wieloletnie doświadczenia rodzinne w produkcji wina.

Ta młoda i dynamiczna firma, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji wysokiej  jakości win pod marką wina Milotské, obecnie zarządza 10 ha winnic. Wina otrzymywane są  w wyniku kontrolowanej fermentacji a następnie przez fermentację jabłkowo – mlekową. Niektóre wina leżakują w dębowych beczkach typu barrique. Wina przeznaczone są do specjalistycznych sklepów winiarskich, gastronomii i prywatnych archiwów.

Vinařství Michael Kubík

Firmowe motto :

„ Dobre wino stwarza dobry nastrój, dobry nastrój przynosi dobre myśli, dobre myśli prowadzą do dobrych uczynków, a dobre uczynki czynią nas ludźmi.”

Winnica Kubik jest średniej wielkości rodzinną winnicą, która znajduje się w największej winiarskiej wsi w Czeskiej Republice  w Velkich Bílovicach, gdzie powierzchnia winnic w obszarze administracyjnym wynosi ponad 700 ha, którymi zarządza ponad tysiąc winiarzy. Poczciwie wyrabiają wysokich  jakości morawskie wina.

Czytaj więcej...

Winnica Miłosz

Winnica leży we wsi Łaz, 15 km na wschód od Zielonej Góry. Zielona Góra i okolice to tradycyjny obszar uprawy winorośli - jeszcze w początkach XX wieku winnice zajmowały tutaj obszar 2500 hektarów, a w okolicy Łazu - w kierunku Droszkowa, Przytoku, Zaboru i Tarnawy - winna latorośl rosła na 50 ha.

Do dziś na okolicznych polach rosną stare krzewy tak zacnych odmian jak Pinot Noir, Traminer, Pinot Gris czy Karmazyn (Tauberschwarz). Winnica Miłosz szczyci się szlachetnymi winami z tych starych odmian, uprawianych tutaj co najmniej od XVI wieku, ale nie stroni też od nowszych szczepów: Devina, Zweigelta, Dornfelera, Aliberneta.

Czytaj więcej...

Winnica Saint Vincent

Winnica Saint Vincent została założona w 2009 roku aby m.in. kontynuować tradycje winiarskie województwa lubuskiego.

Wybraliśmy najlepsze odmiany aby otrzymać wina aromatyczne o przyjemnym bukiecie, którym będą odpowiadać warunki klimatyczno - glebowe regionu lubuskiego.

Winnica jest prowadzona z uwzględnieniem reguł sztuki winiarskiej; duża rozstawa pozwala na bardzo dobre nasłonecznienie krzewów i ogranicza występowanie chorób.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Winoteka czeska

Adam Kisza

Wiejska 3

65-001 Zielona Góra

tel.: 880 349 520

Odsłon artykułów:
44308