Vinařství Glosovi

Rodzinna winnica Heleny i Lubomira Glossa została założona w 1992 roku w  slovackim podregionie winiarskim południowych Moraw. Posiadają oni 5,5  ha własnych winnic Vinohrady i Stara hora leżących w Moravskej Novej Vsi . W roku 2000 wspólnie z innymi winiarzami z Morawskiej Nowej Wsi i Mikulcic zarejestrowali stowarzyszenie pod nazwą Collegium Vinitorum®. Początki stowarzyszenia sięgają 1968 roku, kiedy to  grupa winiarzy zaczęła się regularnie spotykać i wzajemnie oceniać swoje wina w celu uniknięcia błędów i niedociągnięć i stworzenia jak najlepszego wina. Collegium Vinitorum® składa się z 15 członków, którzy gospodarują 10 ha winnic i produkują rocznie więcej niż 60 000  butelek wina. Celem jest aby serwowane wino było wyjątkowym i niepowtarzanym, naturalnym napojem.

 

Ich głównym celem jest produkcja morawskich win jakościowych na najwyższym poziomie, koncentrują się w szczególności na winach specjalnych: wyborach z gron i cybebów i winach lodowych. Ich produkcja to wysokiej jakości wina wyprodukowane ze świetnej jakości winogron przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii .

 Lubomir Glos wyhodował odmianę Cabernet Moravia krzyżując winorośl odmiany Cabernet Franc i Zweigeltrebe. Winnica wytwarza rocznie ok 30 000 butelek wina. Winnica zyskuje wiele nagród na najważniejszych konkursach winiarskich za najlepsze wino ((AWC Vienna, Vinoforum, Sauvignonforum, Valtické vinné trhy, Sommeliérská pečeť, Grand Prix Vinex, Vinařské Litoměřice ) Każdego roku wina znajdują się w kolekcji Salonu 100 najlepszych win CR w Valticach.

Dane kontaktowe

Winoteka czeska

Adam Kisza

Wiejska 3

65-001 Zielona Góra

tel.: 880 349 520

Odsłon artykułów:
35963